انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران با هدف تدوین و انتشار کتاب در زمینه های علوم مدیریت، اقتصادی، کیفیت، فنی- تخصصی و علوم رایانه از سال 1377 با دریافت مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را آغاز نمود و تا کنون بیش از 330 عنوان کتاب در زمینه های ذکر شده منتشر نموده است.
علاوه بر انتشار کتاب، به منظور اطلاع رسانی مناسب و تامین منابع علمی سازمان ها، واحدهای صنعتی و خدماتی، فروشگاه و نمایشگاه کتاب و نرم افزار مرکز از سال 1379 آغاز به فعالیت نموده است.
از این رو کتابهای مفید در زمینه های مورد نیاز منتشر شده از سوی ناشرین معتبر تهیه و به واحدهای متقاضی عرضه می گردد. انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران با انعقاد تفاهم نامه هایی به شرکتها و موسسات مختلف خدمات نشر ارایه می کند.
این خدمات شامل چاپ کتاب، نشریه، بروشور، فولدر، سربرگ و . . . و خدمات چاپی همایش ها و سمینارها می باشد.
خلاصه زمینه فعالیت های انتشارات این مرکز به شرح زیر می باشد:
چاپ و انتشار کتابهای علمی و آموزشی
ارایه خدمات نشر به سازمان ها و مراکز علمی
مشارکت و سرمایه گذاری در چاپ و انتشار کتاب
اطلاع رسانی، تهیه و توزیع کتاب های ناشرین معتبر
تولید و عرضه فیلم ها و CD های آموزشی


واحد سمعی و بصری مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران در خصوص مستندسازی برنامه های آموزشی از طریق تولید فیلم های مناسب و دوبله و تنظیم آنها فعالیت می نماید.
به منظور ارتقاء و تضمین کیفیت فعالیت های آموزشی، پژوهشی و انتشاراتی در آذر ماه سال 1391 با طی مراحل لازم مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001-2008 از شرکت TUV Inter Cert گردید.
همچنین به منظور گسترش و بهبود سیستم اطلاع رسانی و عرضه محصولات فرهنگی سامانه اطلاع رسانی و فروش اینترنتی کتاب www.Behbook.com راه اندازی گردیده است.
برخی از سازمانهایی که افتخار ارائه خدمات نشر به آنها را داشته ایم عبارتند از:
شرکت بیمه البرز- انجمن بهره وری ایران- طرح تحقیقات اساسی صنعت و معدن وزارت صنعت، معدن و تجارت-
دفتر امور محیط زیست وزارت صنعت، معدن و تجارت- شرکت پنکو- انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه وزارت صنعت، معدن و تجارت- شرکت ساپکو- شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه – شرکت راهبران پتروشیمی و . . .